Система очищення води після повені в Каховці

Каховська ГЕС, одна з ключових гідроелектростанцій України, розташована на Дніпрі, відіграє значущу роль у водному та енергетичному балансі регіону. 6 червня 2023 року о 2:50 ночі російські військові здійснили терористичний акт , який мав жахливі наслідки: вони підірвали греблю Каховської ГЕС. Це була трагедія для людей та всього, що живе у Дніпрі, Чорному морі. Цей акт агресії не тільки спричинив відключення електропостачання, але й призвів до раптового затоплення великих територій. Підрив призвів до порушення екобалансу на світовому рівні. Осушення клімату, хімічне забруднення, все живе що опинилося під водою або залишилося без неї – це лише частина страшних наслідків. Величезний прилив прісної води кардинально змінює солоність Чорного моря, що порушує життєдіяльність видів, звиклих до певного рівня солоності, та зменшує популяцію риб прісних водойм. Агрохімікати, пестициди, нафтопродукти, кладовища, хімічні та інші відходи, важкі метали потрапили у воду та забруднили Чорне та Середземне моря. Ця трагедія спричиняє екологічну кризу і в Світовому океані.

Відразу після підриву, вода, що вирвалася на волю, частково або повністю затопила вісім населених пунктів та один мікрорайон Херсона, розташованого на правому березі. Багато мешканців правобережжя Херсонщини опинились у критичній зоні. Складні наслідки виявляються у відсутності централізованого водопостачання та водовідведення в багатьох населених пунктах Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областях. Величезні маси води дуже швидко прибували до прилеглих регіонів. На евакуацію залишалося мало часу. Деякі жителі опинилися в умовах, де рівень води був надто високий. Трагедія забрала дах у багатьох людей, а в деяких випадках, життя. Подія мала особливо серйозні наслідки для лівого берега, який, будучи окупований російськими військами, опинився під загрозою ще більшого затоплення через нижчий рельєф. Росіяни перешкоджали евакуації людей з підтоплених територій. Населення опинилося у подвійній пастці.  Ця катастрофа не просто фізичне знищення інфраструктури; вона є символом руйнування миру та безпеки, нагадуванням про важливість міжнародної солідарності та підтримки у відновленні та захисті основних прав і свобод людей, що постраждали від цієї трагедії.

Окрім екологічної катастрофи була і ядерна загроза. ЗАЕС синхронізована з Каховським водосховищем. Ставки охолоджувачі наповнювалися водою саме з цього водосховища. Ніхто не очікував, що такий сценарій відбудеться. Наслідки і для ЗАЕС, і для Херсонщини, і для водопостачання в Крим були на межі катастрофи. Окупанти ще раз довели, що для них немає ніяких меж і вони готові на все. Це загострює безпеку атомної елекростанції, бо ми розуміємо що наступним терактом може бути підрив ЗАЕС

Приблизно 880 тисяч населення втратили доступ до централізованого водопостачання, що створили безпосередню загрозу їхньому життю та здоров’ю. Завдяки нашій єдності та спільним зусиллям, ми зробили неймовірну річ. FriendsAgainsTheWar організували збір коштів на придбання потужної системи очистки води “ОАЗИС С-300”. Це не просто обладнання, а унікальна мобільна установка, яка може очищати та знезаражувати воду з поверхневих джерел. Установка забезпечує добові потреби у питній воді для до 1000 людей, маючи продуктивність 250-300 літрів на годину, що складає до 5000 літрів чистої води на добу.

Система розроблена таким чином, що може очищувати воду з будь-якого відкритого прісного джерела. Очищена вода відповідає строгим вимогам, що гарантує її безпеку для споживання. Однією з ключових переваг установки є її компактність. Вона настільки мала, що її легко можна, що робить її ідеальним рішенням для швидкого реагування у випадку надзвичайних ситуацій. Крім того, система максимально проста в експлуатації. Установка може бути легко підключена через інвертор до електричної системи автомобіля або напряму до дизель-генератора, що робить її використання гнучким у різних умовах.

Наш успіх не був би можливим без фінансової підтримки від “Connected by our Humanity” та продажу пива Crooked Lane Brewing. Частина коштів від продажу пива зілюстраціями Лани були спрямовані на допомогу постраждалим.
Особлива подяка нашому другу Дмитру та його друзям, колегам в Польщі, оскільки вони зробили значний внесок в цю справу. Завдяки нашій спільній праці, система очистки води була в двох екпедиціях до Херсону. Вони забезпечувала постраждалих від повені в Херсонській області доступом до безпечної води. Це величезний крок у боротьбі за здоров’я та благополуччя наших людей, які постраждали від катастрофи на Каховській дамбі.

Детальніше про те, як відбувалися ці поїздки ви можете на сайті Благодійної організації “Едельвейси” Дякуємо кожному, хто вніс свій вклад! Ваша щедрість та співчуття роблять світ кращим. Давайте продовжувати підтримувати один одного та робити добрі справи!

2023 All right reserved